Trenéři atletiky

ALICE JANOUŠKOVÁ

Trenérka TAP

Od dětství mám ráda pohyb a sportuji.

Začínala jsem sportovní gymnastikou a atletikou.
Jsem matka 19-ti letých dvojčat, dcery Karolíny a syna Jaroslava. Obě děti jsem v roce 2016 přihlásila do atletického oddílu Běhálek při SK Sokol Zlatníky, který hlavní trenérka Eva Šafaříková založila.

Po čase mě Eva oslovila, zda bych jí s trénováním nechtěla pomáhat, nabídku jsem přijala. Nejprve jsem působila jako asistentka trenéra a v roce 2018 jsem absolvovala školení Českého atletického svazu na trenéra atletických přípravek a získala tak certifikát TAP.

V oddíle působím již 8 let. Trénování mě velmi baví a naplňuje, je krásné vidět, jak děti přichází nadšené pro pohyb a soutěžení, což je v dnešní době sociálních sítí velmi důležité.

Dcera Karolína u atletiky zůstala dodnes a stále závodí za oddíl SK Sokol Zlatníky, též působí jako trenérka.