MČR DRUŽSTEV DOROSTU S MEDAILEMI

V minulém a předminulém víkendu proběhlo několik závodů, kde se naši svěřenci představili.

V sobotu 28. září měly dorostenky z ASK Slavia Praha Mistrovství ČECH na Edenu, kde děvčata Sofie Rubešová a Nikča Podhradská startovala. Slávistky se spolu s našimi atletkami radovaly z postupu na MČR do Kladna. Skončily na pěkném druhém místě za silnou Třebíčí.

Na Kladně v neděli 6. října se pak popraly o medaile s nejlepšími týmy z republiky. Obsadily nakonec bronzové stupně vítězů a podlehly opět pouze atletkám z Třebíče a Olomouce.

Sofi Rubešová v den svých narozenin nastoupila po vleklých zdravotních problémech do dvou jejích disciplín a štafety. Na 100 m se jí podařilo ve finále doběhnout na třetím místě, na 200 m doběhla v rozběhu druhá a celkově skončila pátá. Poslala do oddílu 18 bodů. Ve štafetě krásně stáhla v posledním úseku skoro všechny finišmanky a štafeta Slávie doběhla druhá.