Mladá Evropa

V sobotu 31. srpna 2024 se v Jablonci konal tradiční mítink Mladá Evropa, kam se vydaly dvě dorostenky v našich barvách, aby otestovaly formu před Pražským finále družstev.

Nikča Podhradská běžela první třístovku překážek po prázdninách a Sofi Rubešová běžela 200 m. Nikča doběhla na třetím místě, ale s časem příliš spokojená nebyla.

Sofi vyhrála sprint na 200 m, dostala květinu a věcnou cenu. V úterý se konalo na Julisce utkání nejlepších klubů z Prahy, rozhodovalo se, kolik družstev bude pokračovat do mistrovství Čech. Tam se holkám vcelku dařilo a poslaly do Slávie celkem 20 bodů. Nikča nastoupila na 100 překážek a brala deváté místo, na 300 m překážek vylepšila čas z Jablonce o půl sekundy a také zabodovala. Sofie běžela opět 200 m, protože 100 m nebylo v propozicích. Po výběhu ze zatáčky držela krásné první místo, ale těsně před cílem podlehla dívce z Dukly. Z druhého místa poslala do oddílu 11 bodů. Dívky ASK Slávie skončily o bod na druhém místě po SK Jeseniova a tím si zajistili účast na mistrovství Čech družstev v sobotu 14. září na Edenu.