ŽAD - ČTYŘBOJ V ŘÍČANECH

V sobotu 28. 9. 2024 se 14 našich závodníků a závodnic zúčastnilo Žákovského atletického dne v Říčanech. Závod byl náročný, protože děti sbíraly body ve čtyřboji a konkurence a účast byla letos opravdu vysoká, poprvé se nikomu z našich svěřenců nepodařilo stanout na bedně. Ovšem všichni naši závodníci čtyřboj zvládli s pozitivní náladou, odvezli si mnoho zkušeností a zážitků.

V minipřípravkách (ročníky 2015 – 2016) si nejlépe vedli Pepa Jelínek a Johanka Podaná. Pepa obsadil celkové 6. místo z 21 závodníků a měl tu čest být vyhlášen a dostat diplom. V Říčanech se vyhlašují totiž děti až do šestého místa. V rámci svého ročníku (2016) byl první! Z disciplín se mu nejvíc dařilo v běhu na 300 metrů, kde skončil 3. s krásným časem 57,46 s. Ve skoku do dálky dokonce vytvořil o 1 cm nový rekord oddílu 346 cm!

Johanka obsadila celkové 8. místo z 37 závodnic. Nejvíce se jí dařilo v hodu raketkou, kde obsadila 6. místo s hodem 16,98 m. Pokud bychom ale hodnotili výsledky jen u dětí ve stejném ročníku narození jako je Johanka (2016), tak by Johance patřilo excelentní 2. místo.

Pěkný výsledek ve skoku do dálky předvedla na svém prvním atletickém závodě Eli Long, která v této disciplíně byla na 13. místě s výkonem 287 cm.

Největší zastoupení jsme měli v přípravce dívek (ročníky 2013 – 2014), kde nás reprezentovalo 8 velmi šikovných závodnic.

Nejlepší celkový výsledek – 9. místo z celkem 35 závodnic - zaznamenala Nikol Rubešová. Nikče se nejvíce podařil sprint na 50 m, kde s časem 7,93 skončila na pěkném 2. místě! Nejlepší naší skokankou byla v této kategorii přípravek Ella Jelínková, která s výkonem 392 cm obsadila v dálce krásné 3. místo a celkově ve víceboji obsadila 10. místo. Další nejlepší výsledek z našich závodnic zaznamenala v této kategorii víceboje Emma Kislingerová a sekundovala ji naše Natálka Tomášková, které obsadily celkové 13. a 14. místo.

Dobře se vedlo i dalším našim závodnicím – Klárce Hlavaté osobní rekord v dálce - 345 cm, Verče Šišákové - 328 cm, Naty Malinkovičové, Terezce Novosadové, které předvedly slušné a vyrovnané výkony zejména v medicinbalu. Pochvalu si zaslouží i náš nejmladší závodník Táďa Podhradský z minipřípravek.

V mladších žákyních, kde startovalo celkem 21 závodnic, nás velmi dobře reprezentovaly Míša Matějičná a Natálka Matějičná. Pro obě děvčata to byl vůbec první atletický závod, přestože byly obě dívky po nemoci a prakticky nemohly z tohoto důvodu trénovat, závodily s plným nasazením a s pěknými výsledky. Míše se nejlépe dařilo ve sprintu na 60 m a ve skoku dalekém, kde obsadila v obou disciplínách 8. místo. Natálka předvedla slušný výkon ve vrhu koulí, kde obsadila také 8. místo. V rámci víceboje obsadila Míša 12. místo a Natálka 13. místo.

Závod nám všem přinesl mnoho pozitivního, děti si ho užily i přes rozmary podzimního počasí a budeme se těšit na další.