Zápas s prvním týmem tabulky

Roztoky potvrdily roli favorita a zvítězily v Zlatníkách 3:0

V nedělním zápase Okresního přeboru mezi domácími SK Sokol Zlatníky a vedoucím týmem tabulky SK Roztoky se očekával souboj Davida s Goliášem. Roztoky, které do utkání vstupovaly jako lídr soutěže se skóre 18:4, byly jasným favoritem, ale domácí Zlatníky jim nedaly nic zadarmo.

První poločas skončil bez branek, přičemž Zlatníky předvedly vynikající defenzivní výkon. Hosté se sice snažili diktovat tempo a vytvářet tlak, ale nedokázali se prosadit do žádné vyložené šance. Obrana domácích fungovala na jedničku a bránila v hlubokém bloku. Jedinou vážnější příležitost první půle měly Zlatníky po standardní situaci, kdy Filip Koudelka hlavičkoval do tyče, ale skóre zůstalo neměnné.

Druhý poločas začal v podobném duchu – Roztoky držely míč a snažily se najít skulinu v pevné obraně Zlatníků. V 51. minutě se jim to bohužel povedlo, když se po zblokované střele míč odrazil zpět ke střelci, který už bez problému překonal domácího gólmana a poslal Roztoky do vedení 1:0. Zlatníky se pokusily o odpověď, ale jejich snahy byly omezeny na několik střel z dálky, které vážněji neohrozily branku hostů. V 65. minutě přišel druhý úder Roztok, kdy navýšili svůj náskok na 2:0. Zlatníky se sice stále snažily, ale viditelně jim docházely síly a nedokázaly už vážněji ohrozit obranu soupeře. Konečnou podobu výsledku daly Roztoky v 86. minutě, kdy upravily na 3:0.

Roztoky tak jasně potvrdily svou roli favorita a nadále zůstávají na prvním místě tabulky. Zlatníky, které se aktuálně nacházejí na 9. příčce, čeká v příštím týdnu další těžký zápas na hřišti druhého týmu soutěže, Povltavské FA C.