3.KOLO DRUŽSTEV STARŠÍCH ŽÁKŮ

14.06.2024 10:31

V pátek 14. června se konalo další kolo družstev starších žáků. V pěkném letním počasí vyrazilo reprezentovat oddíl 9 žáků. Potřebovali jsme porazit Nymburk, abychom mohli myslet na postup do finále.  Marek Bartl a Adam Černý šli každý 3 disciplíny, abychom nahnali body. Čtyři chlapci byli po týdnu sportu, takže únava byla znát, přesto chlapci překvapili a předvedli krásné výkony a osobáčky.

Marek si vytvořil osobní rekord na 200 m překážek 28,75 s a obsadil čtvrté místo.  Ještě o jeden bod navíc dal na 300 m, kde obsadil třetí místo. Marek byl nejvíce bodující a přispěl celkem 18 body.

C:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\3 kolo žáci SB\IMG-20240614-WA0016.jpgC:\Users\Eva Šafaříková\Downloads\3 kolo žáci SB\IMG-20240614-WA0021.jpg

Druhým nejvíce bodujícím byl Daniel Turza, který byl dvakrát pátý ve sprintech a přispěl 12 body. O velké překvapení se postaral Marek Skřivánek, který se našel v delších bězích a časem 2:21,84 s obsadil na 800 m rovněž páté místo. Dařilo se i Štěpánovi Herbrychovi, konečně se dočkal pětimetrového skoku i osobáčku (510 cm), nechybělo finálové umístění a 3 body z dálky. Dva body a osobní rekord přidal ještě na 300 m 41,72 s. Vojta Dus si rovněž vytvořil osobní rekord na 200 metrů překážek 31,73 s. Bodoval i na 300 m. Velmi potěšili chlapci na 1500 m překážek, kde byla překvapivě obrovská konkurence. Ze šestnáctky chlapců se podařilo Kubovi z Jesenice obsadit osmé místo v krásném čase 5:20, 36 min. Druhý Kuba Havlíček se na premiérové trati s překážkami nenechal odradit náročností a doběhl na patnáctém místě.

Adam Černý se blýskl osobáčkem na 300 m 41,31 s a poslal do oddílu 5 bodů.  V ostatních disciplínách se mu bohužel nepodařilo bodovat ani vylepšit svá maxima. Nemohu zapomenout na výškaře Matyáše Ctibůrka, který jel zkusit výšku po více jak měsíci, kdy měl problémy se zády. Podařilo se mu skočit alespoň 158 cm a přidat 5 bodů, ale záda se opět ozvala. Štafetu za něj běžel Marek z Jesenice a kluci předvedli dokonce lepší čas než na prvním kole v Kolíně, tentokrát ve složení Štěpán, Vojta, Dan a Marek - 30,42 s.

Bohužel jsme opět skončili na šestém místě se 70 body, každé kolo jsme bodíky přidávali, ale Nymburk nám utekl o 33 bodů. Je to spíše smůla, protože ve skupině A, bychom s tímto bodovým ziskem skončili v tomto kole na třetím místě. Totiž vyfasovali jsme těžší skupinu B, kde jsou silnější a větší oddíly. NEVADÍ… jsme na vás pyšní a děláte nám radost…V SRPNU SE TĚŠÍME V KUTNÉ HOŘE. GRATULUJEME K OSOBNÍM REKORDŮM!!!

VELICE DĚKUJI MLADÉ TRENÉRCE KÁJE, KTERÁ KLUKY SKVĚLE VEDLA PO CELÉ ZÁVODY!!!