Trenéři atletiky

Zbyněk Dus

Trenér žactva a přípravek

V oddíle SK Sokol Zlatníky působím od roku 2017. Už jako malý kluk jsem se dostal k atletice a závodil za klub Sokol Roztoky. Moje oblíbené disciplíny byly především krátké sprinty a skok daleký. Atletika mě naplňovala, a proto jsem rád, že mohu s atletikou pokračovat i nyní a svoje nadšení a zkušenosti předávat dále jako trenér. Trénuji v oddíle už 6 let a za to vděčím hlavně Evě, která si mě tenkrát vyhlédla jako tatínka Vojty, který atletiku od 6 let zde v Sokole provozuje. Mladšího synka atletika také oslovila a trénuje zde už 4 roky.

Jako trenér a veterán jsem se vydal opět na závodní dráhu. Vrátil jsem se ke sprintům a k dálce před čtyřmi lety. Vzhledem k věku jsem se rozhodl později zkusit i delší tratě.

V roce 2019 jsem absolvoval školení trenéru atletické přípravky.

V roce 2022 jsem si své znalosti rozšířil a úspěšně absolvoval školení trenérů žactva.

S kolegy zde trénuji převážně přípravky a mladší žactvo.